Kdo so prebivalci in s čim se ukvarjajo

Vse te naravne danosti so (poleg tudi drugih stvari) skozi stoletja omogočile stalno rast prebivalstva Godešiča. Med svetovnima vojnama se je upočasnila, najizdatnejša pa bila v  sedemdesetih letih 20. stoletja.

graf_rast_prebivalstva

K slednjemu je največ pripomogla industrializacija in s tem povezane selitve. Na Godešiču se je razvila predvsem obrt (že v letu 1933 je bila registrirana izdelovalnica pil – pilarna) na področjih izdelave plastičnih in kovinskih izdelkov, grafičnega oblikovanja, priprave jedi, uvoza in distribucije, prevozništva…

Godešani, zaposleni v industriji, pa hodijo na delo v okoliške industrijske obrate: na Trato in v Škofjo Loko, Medvode, Kranj, Ljubljano…

Vse te dejavnosti pa so razvile tudi na račun primarnega sektorja gospodarstva na Godešiču – kmetijstva. Število kmetij se je od druge svetovne vojne pa do preloma tisočletja zmanjšalo s 43 na 24, slednjim pa se je produktivnost v tem obdobju močno povečala. Dandanes so kmetije na Godešiču osredotočene na proizvodnjo mleka in s tem pridelavo koruze za krmo ter pridelavo krompirja.